محل تبلیغات شما

هرچند شکایت من از شورای محترم نگهبان از جهت مصوبه خلاف قانون اساسی این نهاد علیرغم تقاضای رسیدگی فوری و  صدور دستور موقت تاکنون منتج به رسیدگی نگردیده اما حقوقدانان همواره سربازان و مدافعان یک جامعۀ مدنی و اصل حاکمیّت قانون در یک جامعه هستند. علیرغم تمام اختلاف نظر ها و انتقادات شدیدی که به ریاست محترم جمهور وارد است اما اقدام اخیر ایشان بعنوان یک حقوقدان در عدم تنفیذ مصوبه شورای نگهبان و صدور دستور به وزارت کشور در جهت عمل به قوانین نافذ جاریه؛ بسیار قابل تقدیر و رویه ای شایسته در دفاع از اصل حاکمیّت قانون است.

هرچند از نظر آقایان در مصوبۀ عجیب شورای نگهبان ؛ این حقیر در 38 سالگی تا دو سال آینده هنوز در زمره رجال به شمار نمی آیم اما گویا صدای اعتراض من به گوش یکی از اساتید ملتزم به اصول بنیادین علم حقوق در شورای نگهبان رسید و مشارالیه احتمال تأیید صلاحیت فردی با شرایط مرا نامحتمل ندانستند (برای مشاهد ????

اینجا کلیک کنید) . هرچند که من هرگز اسیر توهم و مبتلا به مالیخولیا نیستم و نیک از فرجام و نتیجه ثبت نام خویش در انتخابات پیش در روی مطلع هستم اما تنها و تنها بعنوان یک حقوقدان حقیر؛ به رسالت خویش در چهارچوب دفاع از اصل حاکمیت قانون عمل کرده و ثبت نام در این انتخابات را بعنوان فرصتی برای نهادینه شدن و تمرین مردم سالاری و تقویت جمهوریت در این سرزمین تلقی می نمایم.

سعدی علیه الرحمه

به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل

که گر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم

سعید کافی انارکی- ساربان

حقیر سعید کافی انارکی

وبگاه شخصی سعید کافی انارکی - ساربان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها